Mam kilka ulubionych blogów. W zasadzie jest ich nawet dość dużo. Kilka, o których chcę dziś wspomnieć łączy przede wszystkim Francja.

Odpoczywam przy nich, zaglądam, jak szukam przepisu, chcę poczytać o Paryżu albo „przejść się” nad ocean. Są dla mnie źródłem inspiracji, motywacji i wiedzy. Przy czym ta wiedza ma wymiar bardziej osobisty niż podręczniki. Jest wyciągnięta z doświadczenia, często ma imię i twarz. A o Francji można ciągle i bez przerwy – opowiadać, fotografować, gotować, poznawać z różnych perspektyw.

Życie, życie

  1. Bretonissime – Przepiękna Bretania, ale trafiają się czasem poznańskie kawiarnie. Opowieści o miejscach i francuskim życiu. Cudne zdjęcia, ciepły klimat tekstów, tak jak i autorka. Szacun za regularną dwujęzyczność!
  2. Czara w Paryżu  – Codzienne życie francuskie, ostatnio w wersji macierzyńskiej. Bardzo lubię, jak Czara opowiada. Powinna pisać jak najwięcej!
  3. Marmolada Czekolada – Lubię szalenie. Paryż w stylu lekkim i swobodnym. Inteligentnie i z ironią. Do tego świetne zdjęcia.

Francuska kuchnia

  1. Vive La Cuisine – “Bogate dziedzictwo kulinarne Francji jest częścią jej  historii oraz kultury i nie da się go poznawać bez nich. Inaczej powiemy jedynie, że coś jest słone albo słodkie.” Obok przepisów – miejsca, historie, postacie, które wkradają się między garnki a nakryty do obiadu stół.
  2. Chili & Tonka – Uwielbiam! Doskonałe dopracowanie szczegółów, od fantastycznych przepisów, po profesjonalne zdjęcia.
  3. David Leibovitz – Francja, Paryż zwłaszcza, oraz francuska kuchnia okiem amerykańskiego kucharza. David to gawędziarz i robi fajne zdjęcia. Można się od niego dowiedzieć między innymi, gdzie iść na obiad (często poleca konkretne adresy), gdzie znaleźć najlepsze pchle targi w Paryżu i jak wybrać dobre wino. Wciągające, niezależnie, czy się w Paryżu mieszka, czy nie.

Język francuski

  1. Francuski przez Skypa  – Fantastyczne źródło materiałów do nauki francuskiego, pomocy językowych, ciekawostek. Mega inspirujące i pomocne dla wszystkich, którzy uczą się francuskiego. Niezależnie od poziomu.
  2. Francais mon amour – Jeśli ktoś potrzebuje materiałów do francuskiego, to kolejny adres, który warto znać.
  3. French Today – Artykuły o bardzo różnej tematyce – od tego, na czym polega rola francuskiego agenta nieruchomości, po wskazówki wymowy z akcentem kanadyjskim.

 ————————————————————————————————————————————————–

Podobał Ci się artykuł?
Pomóż szerzyć Love For France: skomentuj lub udostępnij link na swojej stronie FB.
Bądź na bieżąco: Dołącz do Love For France na FB!
MERCI BEAUCOUP !!!