o mnie

Cześć!

Nazywam się Izabela Rabehanta, uwielbiam Francję i język francuski. Od sześciu lat mieszkam w Alzacji.

Francją fascynuję się od lat.

Zaczęło się w liceum, gdzie zaczęłam uczyć się francuskiego po raz pierwszy. Potem język rozwijałam jeszcze na kursach, jeździłam od czasu do czasu do Francji, ale przede wszystkim ciągle w głowie snuło mi się marzenie, aby kiedyś zamieszkać w kraju nad Sekwaną na dłużej.

Oczywiście w głowie moja francuska wizja bardziej przypominała kadry z filmu „O północy w Paryżu” Woody’ego Allena niż to, co o życiu w boskim Paryżu pisał Stephen Clarke.

Wierzę, że marzenia potrafią się spełniać!

Podczas jednej z wakacyjnych podróży, pod Paryżem poznałam mojego przyszłego męża. W dzień naszego spotkania rozśpiewały się wszystkie ptaki w okolicy, dzwony paryskich kościołów biły nieprzerwanie, a z nieba spadł złoty pył. No… prawie ;)

Niemniej moje marzenie o Francji przybrało bardzo realne kształty i jestem przekonana, że każde marzenie jakie nosimy w sercu, ma duże szanse na realizację.

Uwielbiam! Francję na co dzień, Francję od kuchni.

Życie codzienne we Francji nie przypomina romantycznego filmu. Mimo, że o Francji dużo wiedziałam, a w kieszeni miałam certyfikat DALF C1, w pierwszym roku emigracji doświadczyłam zarówno szoku kulturowego jak i blokady językowej.

Jednocześnie odkryłam tu bajeczny region – Alzację – o którym wciąż mało się mówi. Jednocześnie nie straciłam mojej miłości do Francji.

Nic w życiu nie dostarczyło mi tak efektywnego językowego treningu jak zwyczajne życie. Nic nie kazało mi tak mocno wychodzić poza strefę własnego komfortu. Nic nie było tak bardzo satysfakcjonujące.

Mieszkanie we Francji może dokuczyć. Ale może być super piękne. Tym, co robię na blogu i wokół bloga:

upraszczam francuską emigrację, szerzę miłość do Francji. Oraz promuję Alzację.

***

Rozpisałam się. Dziękuję za Twój czas. Jeśli masz chwilę, napisz mi krótko coś o sobie (mój mejl to izabela@moja-alzacja.pl) Jestem bardzo ciekawa, kto mnie czyta. Tak po prostu :)

Mam nadzieję, że będziesz mi towarzyszyć w tej fascynującej francuskiej podróży!

Pozdrawiam Cię serdecznie,

Izabela