Moje przewodniki po Alzacji

Zanim przeprowadziłam się do Alzacji, praktycznie nic o niej nie wiedziałam. Jej niełatwa historia oraz sławny na cały świat Alzacki Szlak Win były jedynymi alzackimi wątkami w mojej świadomości. A przecież Alzacja to dużo więcej niż to!

Dziś wiem o tym doskonale. Mieszkam tu od sześciu lat i z uporem maniaka zwiedzam każdy skrawek tego przepięknego regionu. Jestem zarazem Polką zakochaną w Alzacji oraz lokalsem, który zna wszystkie najfajniejsze adresy.

Tą wiedzą chcę się dzielić! Napisałam serię przewodników – wakacyjny, zimowy oraz dla rodziców odkrywających Alzację z dziećmi -, dzięki którym przy bez wysiłku zorganizujesz niezapomniane wakacje w tym przepięknym regionie Francji.

Niżej znajdziesz szczegółowy opis wszystkich przewodników.

*

Wakacje w Alzacji, przewodnik wakacyjno-jesienny 

Jeśli lubisz zwiedzać poza utartym szlakiem turystycznym, smakować lokalnej kuchni oraz chłoniesz wszystkie ciekawostki kulturowe miejsc, które odwiedzasz, to przewodnik Wakacje w Alzacji będzie dla Ciebie idealny!

Oprócz niezliczonych – ale jednak wyselekcjonowanych przeze mnie, polskiego lokalsa od sześciu lat mieszkającego w tym regionie – atrakcji turystycznych, znajdziesz miejsca, o których turyści na ogół nie wiedzą, a które warto zobaczyć.

W trzyczęściowym e-booku przeczytasz również o podstawach smakowania alzackich win, rozszyfrujesz wszystkie alzackie wyrażenia w menu, a by wypróbować w praktyce tą smakowitą wiedzę dostaniesz sprawdzone adresy alzackich restauracji, kawiarni oraz winiarskich piwnic.

Na koniec, poznasz tło historyczne i ciekawostki kulturowe tego regionu, a z pomocą podstawowego słowniczka polsko-francuskiego odświeżysz również najważniejsze przydatne słowa i zwroty potrzebne podczas alzackich wakacji.

Ważne informacje:

 • Wakacje w Alzacji jest przewodnikiem w 100% eko, czyli elektronicznym.
 • Jeśli chcesz poznać 5 rzeczy, które dzięki niemu zyskasz, przeczytaj ten tekst.
 • Wakacje a Alzacji dostępny jest w dwóch pakietach:
  • pakiet podstawowy to trzy części przewodnika. Kupisz go TUTAJ.
  • pakiet VIP, najczęściej wybierany przez moich Czytelników, zawiera wiele materiałów dodatkowych i gadżetów: Planer podróży do szczegółowego opracowania planu zwiedzania oraz wakacyjnych wydatków; Pamiętnik z podróży, czyli zeszyt do gromadzenia wspomnień, zestaw kolorowanek, przepiękne i praktyczne zarazem (czyli coś, czym zajmiesz swoje dziecko na kilka dobrych chwil); a także plakaty do wydrukowania i zestaw tapet na komputer i komórkę. Kupisz go TUTAJ.
Wakacje w Alzacji

Wszystkie moje przewodniki są dostępne jedynie w formie elektronicznej. Załączone zdjęcia wizualizują okładki poszczególnych części :)

*

Alzacja z dziećmi, czyli milion pomysłów, gdzie zabrać dzieci, aby się świetnie bawiły

Jedziesz na wakacje do Alzacji całą rodziną i chciałbyś, aby zwiedzając ten region dzieci bawiły się równie dobrze jak Ty? A może mieszkasz w Alzacji i szukasz nowych pomysłów na wyjścia z dziećmi? W obu sytuacjach mini-przewodnik Alzacja z dziećmi ma wszystko to, czego Ci trzeba (a nawet więcej).

Alzacja obfituje w miejsca stworzone z myślą o najmłodszych. W mini-przewodniku Alzacja z dziećmi zebrałam ich pokaźną listę, aby ułatwić Ci zaplanowanie wakacji, czy wolnych dni z dzieckiem, które będą dla Was wszystkich wspaniałą rozrywką.

Adresy znajdziesz pogrupowane według lokalizacji na okolice Miluzy, Colmar, Strasburga oraz Bazyleę. Wystarczy tylko wybrać, na co dziś macie ochotę: parki tematyczne, ciekawe miejsca dla małych miłośników zwierząt, zwiedzanie zamków, muzea z genialną ofertą dla najmłodszych, fantastyczne parki miejskie, a może zamknięte sale zabaw na pochmurne dni? Propozycji jest masa, a Alzacja z dziećmi będzie Ci długo służyć jako źródło inspiracji na wyjścia typowo turystyczne jak i codzienne, bliższe osobom, które w Alzacji mieszkają.

Ważne informacje:

Alzacja z dziećmi

*

Moja zimowa Alzacja, przewodnik po jarmarkach bożonarodzeniowych

Okres jarmarków bożonarodzeniowych rozpoczyna się w Alzacji z końcem listopada i trwa aż do Świąt Bożego Narodzenia. To magiczna pora, kiedy – i tak na co dzień bajkowy region – wygląda i smakuje nieziemsko. Jeśli tak jak ja, uwielbiasz tą porę roku i masz ochotę na niezapomniane wspomnienia z najpiękniejszych marchés de Noël we Francji, koniecznie przyjedź w grudniu do Alzacji!

W przewodniku Moja zimowa Alzacja znajdziesz wszystkie informacje potrzebne do zorganizowania fantastycznego wyjazdu w te strony. Bez przeczesywania Internetu dowiesz się, które jarmarki naprawdę warto zobaczyć, gdzie najlepiej zjesz, gdzie złapiesz bezpłatne wi-fi czy gdzie zaparkować, jeśli przyjedziesz samochodem (co polecam swoją drogą). Dostaniesz do ręki listę kilkudziesięciu zimowych atrakcji regionu ze stokami narciarskimi włącznie.

Ważne info:

 • tak jak wszystkie przewodniki, ten też jest całkowicie ekologiczny, bo przygotowany jako paczka plików – wyszukasz ważne dla Ciebie informacje o wiele łatwiej niż w książkowym formacie oraz wydrukujesz to, co będzie Ci naprawdę potrzebne w czasie wyjazdu. Same plusy!
 • o Mojej zimowej Alzacji napisałam więcej na blogu (to długi i bardzo radosny wpis, bo zimowy przewodnik był pierwszym przewodnikiem, który przygotowałam)
 • przewodnik można kupić w dwóch pakietach:
  • pakiet podstawowy, czyli trzyczęściowy przewodnik. Kupisz go TUTAJ.
  • pakiet VIP, do którego dołączam cały zestaw gadżetów, których listę znajdziesz pod opisem wakacyjnego przewodnika. Warto wiedzieć, że zimowe kolorowanki, świąteczne przepisy w Pamiętniku z podróży, sezonowe plakaty oraz tapety na komputer i komórkę odróżniają zimowy pakiet VIP od zestawu dodatków z wakacyjnego przewodnika. Kupisz go TUTAJ.

Moja zimowa Alzacja