Wiosna była w tym roku wyjątkowo obfita i na blogu wiele się wydarzyło. Skoro sezon zaczęłam od od zapowiedzi kilku blogowych planów, tak dziś przedstawiam Wam małe podsumowanie wiosny. Przeżyjmy to jeszcze raz :)

podsumowanie wiosny

Blogowe wyzwanie u Uli

W marcu po raz pierwszy dołączyłam do blogowego wyzwania Uli z bloga Sen Mai. Reguły są proste – wszyscy, którzy chcą wziąć udział piszą przez tydzień na z góry ustalone tematy. Bardzo odświeżająca inicjatywa, właśnie tego ja i blog potrzebowaliśmy na wiosnę! Powstało dzięki temu kilka tekstów poradnikowych, w tym sposób, aby niczego nie zapomnieć przy pakowaniu walizki, kilka trików na przyjemniejsze uczenie się języka francuskiego i przepis na mega dobry solony karmel. Pełną listę artykułów z tamtego tygodnia znajdziecie TUTAJ.

Moja Alzacja promuje dobre inicjatywy

Les Choristes to nie tylko tytuł pięknego francuskiego filmu, a również nazwa projektu poznańskich frankofilek promującego francuską kulturę. Dziewczyny urzekły mnie swoją postawą, energią i pomysłem. Przeczytacie o nich w Les Choristes, polsko-francuski projekt śpiewający.

Konkursowa Wielkanoc

Z okazji Wielkanocy z grupą blogerów językowo-kulturowych opublikowaliśmy na naszych blogach komplet wpisów o tematyce świąteczno-wiosennej. Konkretna wiedza i wiele ciekawostek o świecie to gratka dla wszystkich, których interesują zagadnienia językowo-kulturowe. Ja napisałam oczywiście o Alzacji (A przed nią bieży baranek, a nad nią lata motylek). Zorganizowałam też pierwszy konkurs na blogu, który dostarczył mi chyba tak samo dużo radości, jak samym zwycięzcom! Zadaniem konkursowym była odpowiedź na pytanie Jakie miejsca w Alzacji wybrałbyś na swoją 2-dniową wycieczkę. Uzasadnij. Polecam Wam lekturę – TUTAJ – 3 wyróżnionych przeze mnie odpowiedzi. Aż chce się wsiadać w samolot (ewentualnie samochód) !

Wygrałam książkę w konkursie

Co za zbieg okoliczności! Ogłaszam pierwszy konkurs na blogu i w tym samym czasie sama po raz pierwszy wygrywam w innym. Mają rację, ci, co mówią, że szczęście wraca do człowieka. Takim sposobem, za sprawą konkursu na Blogu o Francji, Francuzach i języku francuskim książka Wpadki i wypadki Josephine F Mazarine Pingeot weszła w moje posiadanie. Czytaliście? Napisałam już niewielką, ale przyznaję, lekko kąśliwą recenzję, która niedługo pojawi się na blogu.

Blogowa mapa Francji

Coraz więcej frankofilów w Internetach. Bardzo mnie to cieszy! A wszystkich, którzy interesują się Francją, zaciekawi zapewne Blogowa Mapa Francji. Znajdziecie na niej adresy blogów i artykułów, które opisują poszczególne francuskie regiony i miasta oraz poznacie bliżej blogerów, którzy we Francji mieszkają. Na przykład mnie (Kilka pytań do autorki).

Podsumowanie wiosny

Alzacja polskimi oczami

To projekt, z którego jestem szczególnie dumna. Od kwietnia do czerwca na blogu znalazła się seria ośmiu artykułów gościnnych napisanych przez blogerów, którzy w Alzacji mieszkają, albo mieli okazję ją odwiedzić. Cykl Alzacja polskimi oczami pokazał mi, że nie jestem osamotniona w ciepłych uczuciach do tego regionu. W najbliższą sobotę na blogu pojawi się jeszcze podsumowanie tej akcji, a tymczasem bardzo gorąco polecam Wam ostatni tekst, w którym poznacie lepiej dwa najpiękniejsze regiony Francji (Co łączy Alzację z Bretanią?).

Najchętniej czytaliście

Trzy wiosenne artykuły, które cieszyły się największą popularnością to:
Język niemiecki. 38 przydatnych linków
Francuska uprzejmość w 5 krokach
3 sposoby na język francuski

To była piękna i bardzo pracowita wiosna!

Chętnie poznam Wasze zdanie, który z projektów, albo z artykułów podobał się Wam najbardziej. Bardzo cenne będą również Wasze opinie, jakich tematów Wam na blogu brakuje i o czym chcielibyście czytać częściej.